Frisco Kosi është shumë i ngjashëm me klasik Whisky Kosi - dallimi kryesor është se Frisco përdor uiski të përzier së bashku me Benediktinën dhe shton limon në gëlqere.
Është një pije e madhe e thartë, nëse ju pëlqen kokteilet tuaja në anën e kripës, edhe pse çelësi këtu është të mbash gjithçka në ekuilibër. Shumë agrume shumë dhe ajo do të jetë shumë e krekosur, duke shkatërruar një koktej tjetër të përsosur.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces përzier uiski
- 1/2 ons
- murg benediktin
- 1/2 ons
- lëng limoni
- 1/2 lëng lëng limoni
- Feta limoni për garniturë
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një gotë të thartë.
- Garnizoni me fetë limoni .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 274 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 13 mg |
| karbohidratet | 34 g |
| Fibër diete | 12 g |
| proteinë | 9 g |