Diamond Martini është një variant i mrekullueshëm (dhe shumë i thjeshtë) i një Vodka Martini . Dallimi në mes të dyve është se në Diamant vodka është para-ngrirë duke e vendosur atë në frigorifer. Mos u shqetësoni, pija nuk do të ngrijë . Gjithashtu, sigurohuni që të përdorni një xham koktej të ngrirë, duke marrë atë nga frigorifer pak para derdhjes së pijeve.
Një tjetër tip për këtë martini (dhe çdo martini për këtë çështje) është të përdorni shpirtrat më të mirë që mund të merrni. Këto kokteje mbështeten vetëm në pije dhe pa fruta ose përbërës të tjerë, nuk ka maskuar shijen e një fryme me cilësi të ulët.
- 10 Most Popular Markat e Premium Vodka
- 10 Vodkas luksoze duhet të dini
Çfarë do t'ju nevojitet
- Dash i
- vermut të thatë (premium)
- 2 1/2 ounces
- vodka (premium, e ngrirë)
- Garniturë: 1
- kthesë limoni
Si ta Bëni
- Chill një xhami koktej .
- Hidh vermut të thatë dhe vodka në xhami.
- Twist limoni mbi pije.
- Drejtoni pykën e limonit rreth buzës së xhamit dhe hiqeni atë në xhami ose hidhni atë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 171 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 825 mg |
| karbohidratet | 1 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |