Sekreti i Victoria's nuk ka fare sekret: vetëm tre përbërës të thjeshtë. Ky koktej i kuq është një përzierje delikate e agrume dhe luleshtrydhe, e cila është e përkryer për çdo rast romantik ose për një parti të vetëm koktej.
Ka një numër recetash sekrete Victoria's atje. Pothuajse gjithmonë, ato përfshijnë luleshtrydhe dhe vodka. Ndjehen të lirë për të përdorur ndonjë liker luleshtrydhe në vend se creme de fraises.
Ju gjithashtu mund ta bëni këtë në një pushim argëtues dhe të shijshëm të partisë . Për këtë, unë në fakt do të hedh pjesë të barabarta liker luleshtrydhe dhe vodka, pastaj shtoni një spërkatje e limon.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces crème de fraises
- 1 ons
- vodka e agrumeve
- 1 ons
- lëng limoni
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohtë me një sasi të vogël të akullit nëse dëshironi.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 264 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 29 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 0 g |