Kjo është një nga recetat e mia që u krijua në një nga ato "unë ndihem si diçka të ndryshme" ditë. I përdorur fillimisht Vodka e Çajit të Smirnoff, e cila ka shënime të qershisë së fortë të zezë që janë kompensuar me ëmbëlsinë e grenadines dhe pak limon për bilancin.
Smirnoff ka lënë qershinë e zezë prapa për thjesht 'Cherry Vodka' dhe kjo është një zhgënjim. Megjithatë, ka një numër të madh të tjerë të zi të madhe të zezë qershi në dispozicion dhe unë tani do të rekomandojë Effen ose Grey Goose opsionet.
Kjo është gjithashtu e madhe shërbyer në shkëmbinj, në të cilin rast unë gjithashtu doja të shkoj të lartë dhe të lartë atë me xhenxhefil ale.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- vodka e zezë e qershisë
- 1/4 ons
- karafi
- 1 dash lëng limoni
- garniturë:
- maraschino qershi
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një koktej të ftohtë ose xhami të modës së vjetër të mbushur me akull.
- Dekoroj me një qershi maraschino.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 150 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |