Sipas fjalëve Viktoriane, "Diçka e vjetër, Diçka e re, Diçka e huazuar, Diçka e kaltër", çdo nuse duhet të përfshijë blu në ditën e dasmës për fat të mirë. Ju nuk mund të merrni shumë blu më shumë se ky koktej, dhe edhe pse kjo është diçka që ju nuk do të veshur, ka vetëm mund të ketë një fat në të. Diçka e kaltër është një pije delikate blu që është e lehtë të mjaftueshme për të bërë që të mund të shërbehet në një pritje, dush apo darkë provash, dhe apeli i saj i syrit është një prekje e përkryer elegante për çdo martesë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces Hpnotiq liker
- 2 ounces verë të bardhë
- 1 ons
- Limonadë me xhenxhefil
Si ta Bëni
- Ndërtoni përbërësit në një flaut të shampanjës .
- Shërbejnë dhe dolli në një martesë të gjatë dhe të lumtur.
Recetë mirësjellje: Hpnotiq
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 247 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 9 mg |
| karbohidratet | 30 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |