Punch Devil's është një koktej i lehtë tekkili që çifton frymën meksikane me disa shije frutash. Ëmbëlsia e limoncello kundërshtohet përzierjen e thartë dhe përzihet bukur me aromën agave të një tequila të mirë blanco .
Ky koktej i agrumeve është i përkryer për partitë e Halloween ose ndonjë rast gjatë gjithë vitit.
Rritja e kësaj recete për të mbushur një tas të vogël duke mbajtur raportin e 2 pjesëve tequila, 1 pjesë çdo liker portokalli, limoncello, përzierje me acid dhe 1/4 pjesë lëng portokalli.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- tekila
- 1 ounces
- liker portokalli
- 1 ounces
- limoncello
- 1 ounces
- misër të përzier
- Dash i
- lëng portokalli
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shkundni mirë .
- Tërhiqeni në një gotë të thartë ose të lartë .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 58 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 5 mg |
| karbohidratet | 9 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |