Zhvilluar në vitet 1970, përbërësi kyç i Cadillac Artë është Galliano. Shton një shije të veçantë mbi 30 shije të pasura, duke përfshirë farën e anise dhe vaniljen tek martini tashmë i pasur dhe i butë. Cadillac Artë bën një koktej fantastik ëmbëlsire që bashkohet mirë me pothuajse çdo ëmbëlsirë të ëmbël, sidomos ato që janë të bazuara në çokollatë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- Krem 3/4 ons
- 3/4 ons bardhë creme de cacao
- 3/4 onk Galliano liker
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker koktej me kube akulli.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 215 |
| Fat i shëndoshë | 8 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 24 mg |
| sodium | 9 mg |
| karbohidratet | 20 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |