Bourbon dhe pjepër kombinohen në këtë pije të thjeshtë për një aromë të lezetshme dhe të lehtë. Freskuese e mjaftueshme për të shijuar në ditët e nxehta të verës, por mjaft komplekse për të pirë gjatë gjithë vitit, Melon Splash është një pije e mrekullueshme, e lehtë përziera.
Pirja përmban Woodford Reserve, një burbur i këndshëm dhe delikate që përputhet në mënyrë të përkryer me shijen e ëmbël të melonit të Midori. Sode sjell të gjitha së bashku, duke e shndërruar atë në një tallëz të gjatë dhe me gaz.
Nëse ju do të kaloni bourbon, unë sugjeroj që të shkoni me një që është e ngjashme me Woodford. Bufonat më të ashpra mund të jenë të mira këtu, por ato më të lehta, më të ëmbla do të përshtaten më mirë në këtë pije të veçantë. Megjithatë, mos ngurroni të eksperimentoni, sepse mund të na befasojë të dy ne.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Rezervuar Woodford Bourbon Whisky
- 1/2 ons
- Liker pjepër Midori
- 1 ons
- limon limoni sode
- Fetë e gëlqeres për garniturë
Si ta Bëni
- Derdhni liquors në një xhami të modës së vjetër të mbushur me akull.
- Ndajeni mirë .
- Top me limon limoni sode.
- Dekoroj me një fetë gëlqereje.
Recetë mirësjellje: Woodford Rezervë Bourbon Whisky
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 194 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 21 g |
| Fibër diete | 4 g |
| proteinë | 1 g |