Tregoni krenarinë tuaj irlandeze me këtë koktej të madh që blends shijen minty e creme de menthe dhe amaretto dhe përfundon me një lëng të vogël limoni. Mirë, kështu që nuk ka pije irlandeze aktuale në këtë pije, por ajo ka një ngjyrë të gjelbër , e cila ende i jep atij një gisht për festimet e Ditës së Shën Patrikut . Erin Shko Braugh!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 ounces
- gjelbër crème de menthe
- 3 ounces amaretto
- 2 ounces lëng limoni
Si ta Bëni
- Ndërtoni përbërësit në një xhami të lartë.
- Ndajeni mirë .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 318 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 12 mg |
| karbohidratet | 45 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |