Përdorimi i Crockpot për të bërë mëngjesin është një nga mënyrat më të zgjuara dhe më të lehta për të shijuar një mëngjes të nxehtë.
Dhe kjo tavë mëngjes Crockpot është mjaft i zbukuruar për të shërbyer në kompani për një mëngjes të veçantë rast ose mëngjes i vonë.
Thjesht vendosni gjithçka në Crockpot gjatë natës, dhe zgjohuni në këtë mëngjes të shijshëm të mëngjesit të mëngjesit në Crockpot.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 32 ons kafe të ngrira hash me qepë dhe speca
- 1 piper të vogël të kuq, të dyshuar
- Proshutë e rregullt me 1/2 proshutë ose proshutë vegjetariane (opsionale)
- 2 gota djathë çedra të copëtuara
- 12 vezë
- 1 filxhan qumësht
- 1 lugë çaji kosher kripë
- 1 lugë çaji piper i freskët i zi
- 6-8 pika salcë e nxehtë
- 1 lugë çaji mustardë të thatë
Si ta Bëni
- Derdhni greshtën e ngadaltë të tenxhere me llak gatim.
- Vendi hash kafe në pjesën e poshtme të tenxhere të ngadalshëm. Top me piper të kuq të kuq.
- Nëse përdorni, proshutë të gatuaj deri në freskët. Shkrini në majë të piper të kuq të kuq.
- Top me djathë çedar.
- Shkundni së bashku përbërësit e mbetur. Hidheni në mënyrë të barabartë mbi përzierjen në Crockpot.
- Cook në të ulët 10-12 orë.
Recipes Veza
Omelette Recipe
Hash Brown Casserole
Mini Frittatas
Vezë të ziera
Vezë në një Recipe Basket
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1676 |
| Fat i shëndoshë | 110 g |
| Fat i ngopur | 41 g |
| Fat i pangopur | 43 g |
| kolesteroli | 826 mg |
| sodium | 3.005 mg |
| karbohidratet | 88 g |
| Fibër diete | 9 g |
| proteinë | 82 g |