Sheshi i Unionit është një nga koktejet e New Amsterdam Gin që festojnë adhurimin e shpirtit duke nderuar disa pikë referimi të qytetit modern të Nju Jorkut.
Kjo është një nga të preferuarat e mia, sepse i bashkon luleshtrydhe të freskëta me basil dhe nektar agave për një shije shumë të freskët dhe të gjallë. Është një përzierje unike e flavors për një kokteil gin dhe kjo është shumë e bukur dhe interesante.
Sidoqoftë, një nga aspektet më të mira është se Amsterdami i Ri është një nga gins më të mirë të buxhetit në dispozicion në të djathtë rreth $ 14 një shishe. Me Sheshin e Bashkimit ju merrni freskët dhe cilësinë në të lirë dhe kush nuk e do këtë?
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- New Amsterdam Gin
- 2
- luleshtrydhe
- Rrumbullakët e
- borzilok
- 1/2 ons lëng freskët gëlqere
- 1/2 ons
- lëng limoni të freskët
- 1 ons
- agave nektar
- 1/2 luleshtrydhe për garniturë
Si ta Bëni
- Muddle luleshtrydhe me basil deri plotësisht pjekur në një shaker koktej .
- Shtoni të gjithë përbërësit e tjerë.
- Shtoni akullin dhe tundni fuqishëm.
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
- Garnizoni me gjysmën e një luleshtryli.
Recetë mirësjellje: New Amsterdam Gin
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 293 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 8 mg |
| karbohidratet | 37 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 2 g |