Shumë fasule, proshutë dhe viçi terren e bëjnë këtë një darkë të shijshme për familjen tuaj.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 të mëdha mund të derrit & Fasule, drenazhuar pak
- 1 të vogla mund të kuqe ose të veshkave, drenazhuar pak
- 1 fasule të vogla mund të lima ose bizele me sy të zi drenazhohen pak
- 1 kile misri terren, gatuar dhe drenazhuar
- 1 proshutë paund, i kubizuar, i gatuar dhe drenazhuar
- 1 filxhan qepë
- 1 1/2 filxhan Bar-B-Que salcë
Si ta Bëni
- Mix të gjitha në një tenxhere të ngadaltë
- Cook 5-6 orë në të ulët
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 602 |
| Fat i shëndoshë | 31 g |
| Fat i ngopur | 11 g |
| Fat i pangopur | 13 g |
| kolesteroli | 123 mg |
| sodium | 1,080 mg |
| karbohidratet | 29 g |
| Fibër diete | 8 g |
| proteinë | 50 g |