Kjo duke fituar nga një restorant popullor Florida kombinon marule,, qepë të kuqe , dhe arra pishe . Ajo është e veshur me atë që mund të bëhet deri në 1 javë më parë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 kokë marule bibb (rreth 8 ounces total), larë dhe të thata mirë
- 1/2 kokë marule fletë të kuqe (rreth 6 ounces total), larë dhe të thata mirë
- 3/4 filxhan Gaforrja e Charley-së Llokoçis-Mëndafshi Vezullim (lidhje recetë më poshtë)
- 1/4 filxhan shkrirë djathin blu
- 12 unaza qepë të kuqe, secila rreth 1/4-inch trashë
- 3 lugë arra të pishës, të thara (shih Shënimin)
Si ta Bëni
Tear marule lë me dorë në copa të kafshimit-size dhe hedhje me në një tas të madh. Ndani marule në mënyrë të barabartë në mesin e 6 pllakave të ftohta dhe të lartë secili me unaza qepësh të kuqe dhe arra me pisha .
Për shërbyer: 223 kalori, 69 për qind kalori nga yndyra, 4 gram proteina, 16 gram karbohidrate, 2 gramë fibra gjithsej, 17 gram yndyrë gjithsej, 4 milligrams kolesterol, 143 miligram natriumi
Për të pjekur dolli: shtriheni në një shtresë të vetme në një kavanoz dhe të pjekni në 350 gradë rreth 8 minuta.
Për një variant, restoranti sugjeron zëvendësimin e arra të copëtuara me copa për arra të pishës.
•
Burimi i recetës: Crab Charley's, Fort Lauderdale, FL
Ribotohet me leje.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 194 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 16 mg |
| sodium | 192 mg |
| karbohidratet | 30 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 9 g |