Bëj një përhapje të shpejtë për appetizers ose sanduiçe duke përdorur pulave të konservuara, djathë krem , dhe fustan fermë. Ndjehen të lirë për të zëvendësuar pule pjekur me copëz ose një ton albacore për pulën e konservuar si një ndryshim ritmi.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 ounces (bllok i vogël) krem djathi (në temperaturën e dhomës)
- 1/2 filxhan salcë salcë fermë
- 1 lugë çaji Dijon mustardë
- 1 (12.5 ounces) pule mund (drenazhuar, shih Shënime)
- 1/4 filxhan qepë e ëmbël (e grirë)
- 1/4 filxhan piper i kuq i pjekur (i grirë, jarred janë të mirë)
- 1-1 / 2 Lugë gjelle shijshme ëmbëlsira turshi
- Dash kosher kripë
- Dash piper i freskët i zi terren (për shije)
- 2 deri 3 pika tymi i lëngët (opsional)
- 1 lugë gjelle kafeje (copëtuar)
- 2 lugë majdanoz (grirë, për garniturë)
Si ta Bëni
Shkundni së bashku krem djathin , veshjen e fermës, dhe mustardën Dijon deri sa të qetë.
Mash pulë me një pirun në një tas të mesëm derisa ajo është copëtuar. Shtoni përzierjen e salcërave , qepën e ëmbël , specat e kuqe të pjekura dhe shijoni. Llokoçis për të kombinuar. Shijoni dhe shtoni kripë, piper dhe tym të lëngshëm, nëse përdorni. Dele në chives . Sasi e vogël me majdanoz të copëtuar.
Ftohuni 1 orë ose brenda natës për të lejuar flavors të përziejnë.
Përdorni si një përhapje në crackers ose si një përhapje sanduiç.
Shënime: Ndjehen të lirë për të zëvendësuar pulë copëtuar rotisserie ose ton albacore për pule konservuar.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 174 |
| Fat i shëndoshë | 10 g |
| Fat i ngopur | 4 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 48 mg |
| sodium | 125 mg |
| karbohidratet | 8 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 13 g |