Kardinali Koktej është thjesht një Kir me verë të kuqe dhe është një mënyrë e lehtë për të veshur një verë të kuqe më pak të dëshirueshme që ju nuk mund ta përballoni për të shkuar në mbeturina. Creme de cassis gjithashtu shton disa ëmbëlsi të shijshme për reds si Merlot ose Pinot Noir që mund të jetë paksa shumë e thatë për shijen tuaj në atë kohë. Për dashamirët e verës, një shishe cassis është një mënyrë fantastike dhe e lehtë për të nuhatur gotë mesatare të verës.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 ons
- creme de cassis
- 5 ounces verë e kuqe
Si ta Bëni
- Hidh creme de cassis në një gotë verë të mbushur me akull.
- Mbushni me verë të kuqe.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 216 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 8 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |