Të dashuruarit me çokollatë gëzohen! Ky koktej quhet me emrin "Vdekja nga çokollata" sepse është e rëndë në çokollatë dhe është i sigurt për të vrarë mallin tuaj.
Nëse doni të shtoni edhe një shtresë tjetër dekadente, ndërroni vodka të thjeshtë për një nga vodkat e reja ëmbëlsirë .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan akull grimcuar
- 2 lugë akullore me çokollatë
- 1 ons çokollatë shurup
- 1 ons kafe liker
- 1 ons dark crème de cacao liker
- 1 ons vodka
- Dekoroj: krem whipped
- Garnishes: qershi maraschino
Si ta Bëni
- Hidhini të gjitha përbërësit në një blender .
- Përzier deri sa të qetë .
- Hidheni në një xhami të stemuar si një gotë uragani .
- Top me krem whipped.
- Dekoroj me qershinë maraschino.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1093 |
| Fat i shëndoshë | 63 g |
| Fat i ngopur | 37 g |
| Fat i pangopur | 19 g |
| kolesteroli | 8 mg |
| sodium | 39 mg |
| karbohidratet | 90 g |
| Fibër diete | 18 g |
| proteinë | 14 g |