Rabbar Honey Drink është një eliksir freskues dhe i ftohtë i bërë me raven dhe mjaltë (dy përbërës të përbashkët të Europës Lindore) Është një shuarje e vërtetë e etjes. Tang nga raven e bën atë të krahasueshme me koktej lëng boronicë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 gota ujë
- 1/2 filxhan mjaltë
- 1 kërp roub, peeled nëse është e nevojshme, copëtuar
- 3 gota ujë të nxehtë
- Fetë Orange ose nenexhik për garniturë
Si ta Bëni
- Sillni ujë të vlim, hiqni nga nxehtësia, llokoçiseni me mjaltë dhe leni të ftohtë.
- Hudhër copëtuar raven në një procesor të ushqimit. Vendi tul në një tas të mesme, derdh ujë të nxehtë mbi tul dhe mbuluar. Kur tas është mjaft i ftohtë për të trajtuar, vendoseni në frigorifer për 2 orë ose derisa të ftoheni.
- Pulë e tendosjes përmes një sitë në ujë të përzier me mjaltë. Llokoçis. Vendosni kube akulli në 4 syza të gjatë dhe derdhni pije. Garnizoni me një fetë portokalli ose me prerje nenexhik.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 174 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 15 mg |
| karbohidratet | 45 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 2 g |