Kjo shegë Margarita është një ndryshim freskues i ritmit nga shumica e margaritave, por kërkon një punë pak më shumë. Përpjekja shtesë për gërmimin dhe mbjelljen e farave të shegës vlen çdo minutë dhe shton freskinë e frutave, që kur kombinohet me lëng frutash të freskëta pasioni, bën një pije të madhe verore. Dekorojeni atë me një pjesë të frutave të pasionit ose një lule të ngrënshme për një prekje shtesë të veçantë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces Cabo Wabo Reposado Tequila
- 1/2 ons
- shurup i thjeshtë
- 6 lëng, të freskëta
- farat e shegës
- 1 ons lëng frutash të freskëta pasion
Si ta Bëni
- Shkundni shegë në bazën e një shaker kokteje .
- Shto përbërës të tjerë dhe shkundni me akull.
- Tendosja e mirë në një xhami koktej të ftohtë.
Recetë mirësjellje: Cabo Wabo Tequila
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1469 |
| Fat i shëndoshë | 20 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 64 mg |
| karbohidratet | 330 g |
| Fibër diete | 68 g |
| proteinë | 29 g |