Këtu është një erë e lehtë për shpendët shtëpi për gjeldeti ose pule, mbushje, casseroles, stews, dhe receta të tjera. Megjithëse është bërë vetëm me katër përbërës që ndoshta janë tashmë në dollapin tënd, aplikacionet janë pothuajse të pafundme. Ju do të përdorni këtë herë thelbësore erëza shpendëve shpendëve.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 lugë çaji i urtë (i shkrirë)
- 1/4 lugë çaji trumzë (i shkrirë)
- 1/4 lugë çaji piper
- 1 bajrami dash
- Opsionale: 1 karafil me dash
Si ta Bëni
- Kombino të gjithë përbërësit. Nëse bëni shtesë, ruani në një enë hermetike.
- Përdorni për mbushjen e shpezëve ose salcë, si një fshij për pulë, ose si një erëza për enët e tjera.
Më shumë Recipes Shpendësh
Top 50 Recipes Easy pule
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 0 mg |
| karbohidratet | 0 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |