Perfect për partitë e Krishtlindjeve , Shot Santa është një revole shumëngjyrëshe që është e këndshme për të pirë me një grup. Shije dominuese nenexhik është e theksuar në një mënyrë mjaft të çuditshme me frytin e grenadines në fund. Për të marrë efektin e plotë të "Santa", do të dëshironi të pastroni teknikën tuaj të shtresimit .
Çfarë do t'ju nevojitet
Si ta Bëni
- Hidh grenadinën në një gotë të shtënë .
- Fluturoj gjelbër crème de menthe në krye.
- Fluturoni sppuj të karameleve në krye.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 198 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 18 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 9 g |