Ky recetë Vanilla Latte është një koktej i madh i drekës . Kjo ju jep shijen dhe shake e kafe, smoothness e krem dhe një vanilje delikate.
Natyrisht, sepse receta është nga Starbucks ata sugjerojnë përdorimin e kafesë së tyre të ftohtë, por të preferuarit tuaj është në mënyrë të përkryer gjobë (dhe ndoshta e preferuar).
Shënim: Starbucks likerët ishin një produkt i gjallë nga gjigandi i kafesë dhe janë ndërprerë që nga publikimi i kësaj recete. Kjo nuk do të thotë që kjo pije është e vjetëruar. Përkundrazi, ajo mbetet lattea e përkryer me thumba dhe, sipas mendimit tim, është akoma më e mirë ose me likerët RumChata ose Bailey's Irish Cream . Kërko për më shumë likere krem për t'u përdorur si zëvendësim ...
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 pjesë Starbucks Krem Lëngje
- 3/4 pjesë
- Absolut Vanilia Vodka
- 2 pjesë Starbucks
- kafe , i ftohur
Si ta Bëni
- Ndërtoni përbërësit në një xhami të mbushur me akull.
Recetë mirësjellje: Starbucks likere
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 403 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 18 mg |
| karbohidratet | 49 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |