Bëni sanduiçe vegjetariane me proteina të lartë duke përdorur këtë përhapje të bërë nga fasulet e Mëdha Veriore dhe bimët e freskëta, ose, shërbejeni si një rënie me qime ose me baguettes, veggies ose crackers. Fasule Vegan dhe sanduiçe të freskëta barishte përhapen ose reciklim dip recetë e Bush's ® Fasule.
Shih gjithashtu: Më shumë ide vegjetariane për sanduiçe
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 karafil hudher
- 2 kanaçe prej 6 ons Great Northern Beans (shpëlarë dhe drenazhuar)
- 3 tbsp lëng limoni
- 2 tbsp vaj ulliri
- 2 tbsp basil të freskët (copëtuar)
- 1 tbsp trumzë të freskët (copëtuar)
- 1 lugë kripë
- 1/2 tsp piper i zi terren
Si ta Bëni
- Me drejtimin e motorit, hiqni karafilët e hudhërve në një procesor të ushqimit ose blender.
- Shtoni Fasule të Mëdha Veriore, lëng limoni dhe vaj ulliri; pure deri sa të qetë.
- Shto basil, trumzë, kripë dhe piper; impuls deri në inkorporuar dhe herbs janë copëtuar ashpër. Shërbej i ftohtë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 448 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 3 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 309 mg |
| karbohidratet | 78 g |
| Fibër diete | 23 g |
| proteinë | 26 g |