Ky grusht i nxehur me erëza është një grusht jo-alkoolik perfekt për pushimet. Është bërë me lëng boronicë, lëng pineapple, dhe një shumëllojshmëri të erëza. Shërbyer me shkopinj kanelle në kriklla.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota
- koktej lëng boronicë
- 2 gota lëng pineapple (unsweetened)
- 1/2 filxhan me ujë
- 1/3 filxhan sheqer kafe
- 1/2 lugë çaji karafil (tokë)
- 1/4 lugë çaji kanellë (tokë)
- 1/4 lugë çaji allspice (tokë)
- 1 dash arrëmyshk
- 1 kripë dash
- Garniturë: gjalpë (një pikë)
- Garniturë: kanellë (shkopinj)
Si ta Bëni
- Kombinoje 9 përbërësit e parë në një tigan të mesëm; të sjellë një çiban.
- Derdhni në gota ose kriklla, dot me gjalpë, dhe shtoni një shkop kanellë në çdo filxhan.
Bën 6 deri në 8 servings.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Ngadalë gatimi Hot Spiced Apple Peach Brandy
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 69 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 24 mg |
| karbohidratet | 18 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 0 g |