Riciklimi vegjetarian sanduiç me feta me "proshutë" vegjetarianë dhe mustardë me mjaltë për ata që nuk i pëlqejnë shijen dhe tekstet e sanduiçeve me mish të bazuar në mish. Provo me feta me ushqime vegjetariane - vetëm mund të befasohesh!
Me një dajak 21 gram proteina dhe 9 gramë të shëndetshëm të fibrave, ky sanduiç është një mundësi e madhe drekë për vegjetarianët.
Deli recetë sanduiç mirësjellje e Lightlife Foods
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 Fetë Smart Deli vegjetariane të proshutë
- Marule me gjethe jeshile me 1 fletë
- 1 feta domate
- Opsionale: 1/4 avokado, feta thinly
- Opsionale: 1 Tbsp qepë të copëtuar
- 2 mustardë mjaltë mjaltë (ose salcë sallatë me mjaltë)
- 2 copë bukë gruri në tërësi
Si ta Bëni
Përhapeni mostrën e mjaltit në një fetë bukë dhe vendosni dy feta proshutë vegjetariane (ose një mish tjetër vegjetarian ushqimor) në krye. Shtoni marule, pastaj vendosni dy feta të mishit të shijshëm në majë. Shtoni domate, avokado dhe qepë, mbushe sandviçin me një fetë tjetër të bukës dhe shijoni sanduiçin e mishit të ushqimeve tuaja vegjetariane!Bën një sanduiç.
Informacion ushqyes, për sanduiç:
Kalorive: 318 KCAL
Dhjami i përgjithshëm: 10g, yndyra e ngopur: 1g, yndyra Trans: 0g
Kolesteroli: 0MG
Sodium: 794
Karbohidrat: 38g
Fije diete: 9g
Sheqerna: 11g
Proteina: 21g
Vitamina A 49%, Vitamina C 23%, Kalcium 9%, Hekuri 11%
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 464 |
| Fat i shëndoshë | 12 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 5 g |
| kolesteroli | 73 mg |
| sodium | 1.752 mg |
| karbohidratet | 57 g |
| Fibër diete | 10 g |
| proteinë | 34 g |