Nëse ju keni shkuar kohët e fundit vegjetarian, ju mund të dëshironi për disa nga ushqimet tuaja të preferuara. Vuajja e pulave masala ka qenë një kohë e preferuar për shumë njerëz, veçanërisht në Angli. Dashuria e pulave masala? Provoni me një zëvendësues pule, për ta bërë atë plotësisht vegjetarian! Ja se si.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 pule pule e lire vegjetariane (prere ne kube prej 2 inç)
- 1 qepë (diced)
- 1 lugë çaji hudhër (grimcuar)
- 1 lugë çaji xhenxhefil (grimcuar)
- 1 deri në 2 lugë speca masala pule
- 1/2 filxhan domate (copëtuar imët)
- 1 lugë çaji cilantro (copëtuar)
- 1 lugë gjelle vaj ulliri
- 1 filxhan me ujë
Si ta Bëni
- Onions, hudhër, dhe xhenxhefil në vaj derisa të lehtë browned.
- Shto aromë Masala dhe shënoi 2 minuta më shumë.
- Shtoni domate dhe gatuajini 10 minuta.
- Add Chicken Free Chicken dhe kuzhinier një shtesë 5 minuta duke shtuar ujë, sipas nevojës.
- Shërbyer mbi oriz.
Vegjetarian "Chicken" recetë Masala Curry mirësjellje e Ndiqni Heart Ushqime Natyrore Zemra
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 353 |
| Fat i shëndoshë | 21 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 10 g |
| kolesteroli | 105 mg |
| sodium | 567 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 34 g |