Apple Appletini është një version jo-alkoolik i Apple Martini . Është e përkryer për ato mbrëmje kur je shoferi i caktuar, mos u pëlqeni të pini, ose kur thjesht dëshironi një koktej të madh pa alkool.
Përzierja është e lehtë që shton një lëng të ëmbël dhe të lagësht në lëng mollësh. Nëse ju pëlqen, ajo mund të spiked duke shtuar gin ose vodka gjithashtu, edhe pse kjo e bën humbjen e "caktuar" qëllim.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- lëng molle (shtypur fllad)
- 1/2 ons
- shurup i thjeshtë
- 1/4 ons lëng limoni
- Garniturë: sheqer (për rimming)
- Garniturë: 1 fetë e mollës
Si ta Bëni
- Rim një xhami koktej i ftohtë me sheqer.
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë.
- Shtrëngoni në xhamin e përgatitur.
- Garnizoni me një fetë mollë.
Recetë mirësjellje: CocktailTimes.com
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 196 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 15 mg |
| karbohidratet | 51 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 1 g |