Kjo recetë e cookie sheqerit përmban gjalpë dhe vanilje. Shkoni poshtë për të parë më shumë receta të sheqerit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan gjalpë
- 3/4 filxhan sheqer
- 1 vezë të madhe
- 2 lugë çaji vanilje
- 3 lugë qumështi i avulluar
- 3 gota miell me qëllim
- 1/2 lugë çaji pluhur pjekjeje
- 1/4 lugë çaji kripë
Si ta Bëni
Nxeheni furrën në 375 ° F (190 ° C / gaz 5).
Në një tas përzierës me një mikser elektrik, gjalpë krem dhe sheqer deri në dritë; mundi në vezë dhe vanilje.
Shijoni miellin dhe pluhurin e pjekjes së bashku; llokoçiseni në përzierje me krem.
Mbuloni enën dhe ftoheni brumin për rreth 1 orë, ose derisa brumi të jetë mjaft i fortë për t'u rrokullisur.
Në një sipërfaqe të floured, roll brumë jashtë për 1/8-inch trashë dhe prerë me hapëse cookie.
Piqni për 6 deri në 10 minuta.
Bën rreth 6 duzina biskota sheqeri të vogla, ose më pak me hapëse të mëdha.
Receta u nda në forumin tonë nga MillZ.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Buka Cookwheel Pinwheel Gjalpë Kikirik
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 42 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 19 mg |
| sodium | 28 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |