Është e vështirë të mos pëlqeni krem whipped ose shurup panje - cila është arsyeja pse ju do të love this combo të shijshme të dy. Krem frutash Maple është e mrekullueshme shërbyer në një qumështor apo kek me xhenxhefil ose e përdorin atë për të zbukuruar pancakes ose waffles për një mëngjes ose mëngjes të veçantë shtesë. Për më tepër, ju lehtë mund të dyfishoni këtë recetë nëse jeni duke gatuar për një turmë më të madhe.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/2 filxhan krem fshikëz (ftohtë)
- 2 lugë shurup panje (të ftohtë, Klasa B ose të errët të jetë e mundur për aromë më intensive)
Si ta Bëni
- Keni përzierjen e tas dhe përzierjet e ftohta për rezultatet më të mira.
- Beat whipped krem deri në majat butë formë; shtoni shurup panje dhe mundi deri në firmë.
Më shumë Syrup Maple dhe Whipped Cream Treats
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 24 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 4 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |