Përzieni aromën e ëmbël dhe agrume të grejpfrutit , portokallit, limonit dhe gëlqeres me verë të bardhë ose shampanjë të ëmbël për të krijuar këtë sangri të freskët dhe të ndritshme të agrumeve. Ky recetë shërben 6, duke e bërë atë të përsosur për të marrë së bashku me miqtë ose një festë të vogël. Është e lehtë për t'u përzjerë, zgjat vetëm 10 minuta dhe mund të dyfishosh ose të trefishosh grupin për partitë më të mëdha.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 shishe verë të bardhë, ju mund të përdorni të thatë ose të ëmbël, pinot grigio dhe ri-punojnë mirë. Ju gjithashtu mund të përdorni një shampanjë për ta bërë këtë një sangri të ndritshme agrume. Nëse nuk përdorni një verë të ëmbël , mund t'ju duhet të shtoni sheqer në shije.
- 1 c. Lëng frutash Ruby Red
- ½ c. Vodka e grejpfrut
- ¼ c. Triple Sec
- ½ grejpfrut, feta thinly
- 1 portokalli, feta thinly
- 2 lime, feta thinly
- 1 limon, feta thinly
Si ta Bëni
- Kombino të gjithë përbërësit në një shtambë të madhe ose tas të shënoj. Jepni një trazim për t'u kombinuar. Shërbejeni të ftohta ose me akull.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 109 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 20 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 1 g |