Biskota me kungull - e bere nga perzierja e cakes! Nëse ju jeni një tifoz i recetave të shpejta dhe të lehta, atëherë kjo është recetë e ulët e yndyrë cookie është një portier. Me vetëm një kuti me përzierje të vegjës së vegjës së erëzave dhe një kanaçe, mund të kesh biskota të freskëta të ngrohta për të përtypur derisa të mbash ato fenerë Halloween jack-o-fenerë! Trajtimi perfekt i rënies.
Përdorni një përzierje të tortës vegan për cookies vegan. Ose provoni këtë recetë themelore për cookies për përzierje të tortës ose të provoni të bëni cookies vegjetare të tortës vegan .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 kuti për përzierje të vegjës vegjetariane
- 1 (29-ons) mund të kungull
- Opsionale: 2 filxhanë çokollatë
Si ta Bëni
- Furrë para-ngrohëse në 350 F.
- Përzierni të gjithë përbërësit. Rrjedhni me spoonfuls mbi një fletë pjekje.
- Piqni për 10 deri në 12 minuta ose derisa të përfundoni.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 49 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 2 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 5 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 1 g |