Cookies në pesë minuta duke përdorur përzierje tortë si një bazë! Këto biskota të lehtë përzierje të tortës janë super të shpejtë, super yummy dhe absolutisht të pagabueshëm. Ju gjithashtu mund të dëshironi të provoni këto cookie përzierje të kungullit të kungullit ose këtë recetë për recetë për përzierje me tortë vegan .
Shih gjithashtu: Më shumë vegan cookie recipes
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 përzierje e cake paketë (çdo shije)
- 2 vezë
- 1/3 filxhan vaj
Si ta Bëni
Ngroheni furrën në 350 gradë.
Hiqni 3 lugë gjelle nga përzierja e tortës dhe vendosni mënjanë.
Shtoni vezët dhe vajin në përzierje të tortës dhe kombinoni derisa të jetë e qetë. Nëse përzierja është shumë e lagësht, shtoni më shumë përzierje të thatë. Hidhni një topa prej një inç në fletë cookie ungreased ose pan pjekje.
Piqni për afërsisht 7 minuta ose derisa të ngjyroseni pak, duke u kujdesur që të mos mbishkruani.
Shih gjithashtu: Më shumë vegan receta ëmbëlsirë
Më shumë Easy Vegan Cookie Recipes:
- Cookies pa Maple Sheqeri
- Gatim me Vegë Gjalpë Kikirik Recipe Cookie
- Cookies V egan Gingerbread
- Vegan Lemon Poppyseed Cookies
- Cookies Classic Vegan Chocolate Chip
- Gjalpë pa gjalpë badiava dhe kakao
- Çokollatë Rum Cookies
- Cookie F ive-Star Chocolate Spice
- Cookies pa fruta të sheqerit
- Cookies çokollatë jo-piqem
- Edhe biskota vegan
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 23 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 17 mg |
| sodium | 65 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 1 g |