Faleminderit për Liz për ndarjen e këtij super recetë gatimi të ngadalshëm të pulës. Përziejeni atë me një salcë të nxehtë të nxehtë ose me kajanë, dhe shtoni një shtresë me qepë të feta nëse dëshironi.
Përdorni kofshët dhe këmbët e pulës në këtë recetë, pastaj copëtoni mishin për sanduiçe të pulës. Shtoni coleslaw dhe zgjedhjen tuaj të perimeve. Shërbeni pulën në sanduiçe, nëse dëshironi, ose përdorni atë për të tortillas stuff.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 4 £ copa pule, rreth 3 deri 4 paund, shkrirë plotësisht
- Opsionale: 1 qepë, feta
- 1 (16-ons) shishe Barbecue salcë (ose 2 gota e
- salcë Barbecue shtëpi)
Si ta Bëni
- Vendi pulë në Crock Pot.
- Shtoni qepën e feta, nëse përdorni.
- Hidh salcë Barbecue mbi pulë.
- Mbulo dhe kuzhinier në LOW për 6-8 orë, ose derisa pule është gatuar plotësisht
- Copë pulë dhe shërbejnë nxehtë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 834 |
| Fat i shëndoshë | 41 g |
| Fat i ngopur | 11 g |
| Fat i pangopur | 16 g |
| kolesteroli | 253 mg |
| sodium | 1,013 mg |
| karbohidratet | 31 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 80 g |