Kjo recetë për të lehtë të mos piqni pudër e cookies rënie është një alternativë e mirë për biskota çokollatë pa-piqem.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3/4 filxhan pecans (copëtuar imët)
- 3 gota
- kënaqësi të shpejtë gatimi
- 1 1/2 lugë çaji vanilje
- 2 gota sheqer të lehta kafe
- 1 gjalpë shkop
- 1/2 filxhan qumësht, qumësht i avulluar, ose gjysmë e gjysmë
Si ta Bëni
- Në një tas të madh, kombinoni pecans copëtuar, tërshëra, dhe vanilje.
- Kombinoje sheqer kafe, gjalpë dhe qumësht në një tigan dhe të sjellë një çiban të plotë. Boil për 1 minutë të plotë. Menjëherë derdh mbi përzierje tërshërë dhe llokoçis për përzierje tërësisht.
- Pini me çaji në letër dylli për të ftohur plotësisht. Biskotat do të vendosen kur të ftohen, por do të mbeten paksa të butë.
Ju gjithashtu mund të pëlqeni
Asnjë piqem cookies me patate të skuqura çokollatë
Çokollata nuk piqem karamele ose cookies
Shiko gjithashtu
Indeksi kryesor i recetës
Ushqimi i Ushqimit Jugor
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 70 |
| Fat i shëndoshë | 5 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 2 g |
| kolesteroli | 11 mg |
| sodium | 4 mg |
| karbohidratet | 6 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |