Këto biskota me gjalpë janë bërë me sheqer kafe dhe shumë pecane copëtuar.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan gjalpë (temperatura dhomë)
- 3/4 filxhan sheqer
- 3/4 filxhan mbushur fort
- sheqer kafe (mbushur fort)
- 2 vezë
- 1 lugë çaji
- ekstrakt vanilje
- 2 1/4 gota miell (miell me gjera)
- 1 lugë çaji sode
- 1/8 lugë çaji kripë
- 1 filxhan copëtuar
- arra amerikane
Si ta Bëni
- Krem gjalpë dhe sheqerna deri në dritë dhe me gëzof. Beat në vezë dhe ekstrakt vanilje.
- Kombino përbërësit e thatë; shtoni në përzierje creamed, përzier mirë. Dele në pecans copëtuar.
- Bërxehja brumë me lugë çaji në fletë cookie ungreased. Piqni në 375 F për rreth 10 minuta, ose deri sa të bluhet lehtë.
më shumë
Pecan Butterball Cookie Recipe
Gjalpë Pecan Chocolate Chip Cookies
Pecan Praline Cookies
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 347 |
| Fat i shëndoshë | 24 g |
| Fat i ngopur | 11 g |
| Fat i pangopur | 9 g |
| kolesteroli | 75 mg |
| sodium | 242 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 3 g |