Mos e humbni: Recipes me Mish Terren
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 qepë e madhe (me dics)
- 1 kile. viçi i mishërueshëm i terrenit (90% i dobët)
- 1-1 / 2 gota ketchup
- 1/4 filxhan mustardë të verdhë
- 1 lugë çaji sheqer kafe
- 1 lugë çaji salcë Worcestershire
- 1/4 lugë çaji. piper
- 4 rrotullime patateje me madhësi
Si ta Bëni
- Qepë Brown dhe viçi terren në një tigan. Zhytet yndyrë.
- Shto ketchup, mustardë, sheqer kafe, salcë Worcestershire dhe piper në mish. Ziej 10 minuta. Ndërkohë buns toast.
Shërbejnë në rrotullat e patateve të pjekura, rrotullat e hamburgerave ose bukës havai.
Mos Mis: Kid Friendly Darka Recipes
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 644 |
| Fat i shëndoshë | 13 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 6 g |
| kolesteroli | 101 mg |
| sodium | 1,109 mg |
| karbohidratet | 94 g |
| Fibër diete | 9 g |
| proteinë | 42 g |