Ky koktej u krijua si pjesë e promovimit për lirimin e Sondazhit dhe të Qytetit të majit 2010. Përveç kësaj asociacioni, kjo është një nga kokteilet e mia të preferuara me xhenxhefil, sepse ëmbëlsia e shurupit të holluar të mjaltit dhe kosi i luleve të freskëta luajnë aq mirë me vodka me aromë. Nëse ju jeni një tifoz i martinis xhenxhefil , si ky , ose ndonjë lloj të ngjashme, Red Over Heels është një pije për t'u përpjekur.
Nëse ju nuk mund të gjeni vodka xhenxhefil në dyqan, është shumë e lehtë për të bërë infuzion tuaj .
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces SKYY Infuzion Ginger Vodka
- 1 ons shurup mjaltë *
- 3/4 ons
- lëng limoni të freskët
Si ta Bëni
- Kombinoje të gjithë përbërësit në një shaker koktej me akull.
- Shake fuqishëm dhe tendosje në një xhami të ftohtë martini .
- Shtrojini rrotullimin e limonit në të gjithë buzën e xhamit me marr koktej.
* Për të krijuar shurupin e mjaltit , kombinoni 0.5 oz. uji me 0,5 oz. mjaltë.
Recetë mirësjellje: SKYY Spirits
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 223 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 2 mg |
| karbohidratet | 25 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 0 g |