Lizard Lounge është një pije e këndshme dhe e lehtë e përzier që mund t'ju ndihmojë të dilni nga një rutinë. Nëse ju pëlqeni një Rum & Coke të mirë , atëherë sigurisht që ju duhet të provoni këtë.
Është mjaft e thjeshtë: Lizard Lounge nuk është asgjë më shumë se një e shtënë e rum të errët, e shtënë e katërt e amaretto, dhe cola. Është kalimi rum dhe shtimi i likerit që e bëjnë atë pak më interesant dhe, ndonëse ndryshimet janë delikate, është gjithashtu mjaft e bukur.
Ndërsa Coke (ose Pepsi) mund të jetë kolai juaj i parë i zgjedhjes, përpiquni të qëndroni të hapur për të përdorur disa nga kolonat më pak të njohura. RC Cola punon shumë këtu, megjithëse një markë e mrekullueshme është Q Kola , e cila është ndryshe nga çdo 'cola' që shumë prej nesh kanë përdorur. Është bërë posaçërisht për pije të përziera dhe ka një shije më të lehtë që me të vërtetë lejon përbërësit e tjerë të shkëlqejnë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- rum të errët
- 1/2 ons
- liker amareto
- 8 ounces
- Cola (ose e mjaftueshme për të dalë nga një gotë Collins)
Si ta Bëni
- Hidh rumun e errët dhe amareto në një gotë qelqi të mbushur me akull.
- Top me cola.
- Ndajeni mirë .
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 241 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 8 mg |
| karbohidratet | 30 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |