Një koktej shumë interesant sezonal , ky Ginger Snap Martini është një kulm i të gjitha aromave dhe erëzave që shoqërojmë me ditët e ftohta të dimrit dhe bën një punë të mrekullueshme për të rikrijuar një nga festimet e preferuara të trajton në formë të lëngshme. Ajo u krijua nga Master Mixologist, Nick Mautone (autor i librit të vitit 2004 që ngriti Barin ), i cili me mjeshtëri i shtoi shumë shije në një koktej të vetëm.
Në xhenxhefil Snap, Grey Goose La Poire Vodka është çiftëzohet me melasë, xhenxhefil të freskët, kanellë, karafil dhe allspice për një martini në kohë dhe intriguese që do të dëshironi të ndani në çdo parti të dimrit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 pjesë
- Grey Goose La Poire Vodka
- 1/2 pjesë
- Disaronno Amaretto liker
- 1/2 pjesë
- shurup i thjeshtë
- 1/2 pjesë melasë
- 2 1/4 pjesë të trasha feta të freskëta
- xhenxhefil
- Çikë e
- kanellë
- Çikë e karafil
- Çikë e allspice
Si ta Bëni
- Në pjesën e poshtme të një shaker koktej vendosni xhenxhefil, melasë, shurup të thjeshtë dhe erëza; përzihem mirë.
- Shtoni akullin dhe pjesën tjetër të përbërësve.
- Shake fuqishëm derisa jashtë shaker është mbuluar me brymë dhe beaded me djersë.
- Shtrëngoni në xhami koktej të përgatitur.
- Garnizoni me xhenxhefil.
Recetë mirësjellje: Grey Goose Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 1282 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 1 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 193 mg |
| karbohidratet | 293 g |
| Fibër diete | 5 g |
| proteinë | 7 g |