Një kombinim i pazakontë i përbërësve përbën këtë koktej me një emër po aq të pazakontë. I emëruar për shiritin në Oklahoma që i shërben asaj, kuti drekë të Edna-s janë pjesë e barabartë e birrës dhe lëngut të portokallit, plus amaretto. Është super e shpejtë dhe e lehtë për t'u përzier dhe mund të jetë vetëm shkoni juaj i ri. Mos e trokisni atë që ju e keni provuar - thjesht kërkoni Jimmy Fallon.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 6 ounces lëng frutash portokalli
- 6 ounces ftohur birrë të lehta
- 1 ons
- Amaretto
- Dekoroj: 1 fetë portokalli
Si ta Bëni
- Kombinoje lëng portokalli, birrë dhe amaretto. Ndajeni mirë.
- Garnizoni me një fetë portokalli dhe shërbejeni në një turi të mbuluar me brymë.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 246 |
| Fat i shëndoshë | 3 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 23 mg |
| karbohidratet | 37 g |
| Fibër diete | 9 g |
| proteinë | 14 g |