Kjo recetë e shpejtë dhe e lehtë e papjekur vegan vegan është hyjnore nëse jeni në dietë ushqimore të papërpunuara apo jo. Një kungull i ëmbël dhe luleshtrydhe me lëng frutash e bën punën e shpejtë të shuarjes së etjes! Ky trajtim i thjeshtë, ushqyes do të mbajë një buzëqeshje në fytyrën tuaj përmes ditëve të nxehta të verës kur luleshtrydhet janë të freskëta dhe të bollshme! Nëse doni të komplikoni pak jetën tuaj, mund ta shtypni përzierjen nëpërmjet një sitë të hollë rrjeti ose një copëz për të hequr fara luleshtrydhe para ngrirjes. Përndryshe, kaloni atë dhe kënaquni!
Këto popsicles vegan vegjetale janë gjithashtu pa yndyrë dhe pa sheqer. Çfarë nuk është dashuria?
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 filxhan heaping të luleshtrydhe të freskëta (ose të ngrira)
- 1 filxhan lëng të freskët pineapple
- 2 lugë lëng limoni
- Opsionale: l 2 lugë
- nektari i agave të papërpunuara (sipas nevojës)
Si ta Bëni
- Thjesht blendini përbërësit tuaj së bashku në një blender dhe derdhni përzierjen në tabaka të qumështit.
- Freeze për 3 deri në 4 orë ose derisa pop është ngrirë të ngurta. Shkrini për rreth 5 minuta para se të përpiqeni të hiqni kokrra të grurit nga tabaka ose të rrezikoni tërheqjen e shkopit. Gjithashtu mund të provoni të vini në tavolinë (me kokë poshtë) nën ujë të ngrohtë për të shkrirë pjesët e jashtme dhe t'i liroj, duke i bërë të lehtë për tu hequr.
Gëzoni trajtimin tuaj të verës pa sheqer, pa yndyrë!
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 38 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 1 mg |
| karbohidratet | 10 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 0 g |