Ky koktej mahnitës i gjelbër është mjaft i thjeshtë, i bërë nga RumChata, vodka juaj e preferuar e çokollatës, dhe jeshile creme de menthe. Duke përdorur një vodka për aromën e çokollatës, ajo thyen kremnessin që shpesh është tepër mbizotërues në shumë martinis ëmbëlsirash që do të gjeni.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 pjesë
- Lëng liker RumChata
- 1 pjesë
- vodka me çokollatë
- 1/2 pjesë
- gjelbër creme de menthe
Si ta Bëni
- Derdhni përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shkundni mirë .
- Shtrëngoni në një xhami koktej të ftohur.
Për të bërë një revole:
Swirl përbërësit në një xhami shtënë ftohtë dhe të shërbejë.
(Recetë nga RumChata)
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 501 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 11 mg |
| karbohidratet | 61 g |
| Fibër diete | 0 g |
| proteinë | 0 g |