Thjesht dhe freskues është se si unë e përshkruaj këtë Sunrise të Peach Sunrise. Kjo është një kthesë në Virgin Sunrise , me bukuroshe në vend të lëng portokalli dhe një sode pak shtuar për të gjallëroj pije.
Kur bëra këtë pije, unë përdorja lëng të freskët të pjeshkës, sepse pjeshkë ishin në stinë. Nëse ju nuk keni një shtrydhëse frutash ose pjeshkë janë jashtë sezonit, nektar bukuroshe mund të përdoret gjithashtu.
Si me të gjitha pijet e "agimit", grenadina do të fundoset në fund të qelqit dhe integrohet ngadalë në pjesën tjetër të pijeve. Nëse preferoni, jepni një pijen e mirë për të përzier në atë shurup të ëmbël menjëherë.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 3 ounce të freskëta
- lëng bukuroshe
- 3/4 ons
- karafi
- 7 ounces
- lëng limoni-lime (për të mbushur)
Si ta Bëni
- Hidheni lëngun e pjeshkës mbi akull në një xhami të lartë .
- Mbush me sodë.
- Ngadalë derdh grenadine në pije - ajo do të zhytet në fund dhe gradualisht të rritet, duke integruar në pije.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 110 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 7 mg |
| karbohidratet | 29 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 1 g |