Pinnacle Cinnabon është rezultat i një partneriteti midis dy kompanive të tij adash dhe është projektuar për të sjellë shijen e rrokullës popullore kanellë në një shishe vodka. Pirja e Honey Bun shkon pak më tej dhe shton një kthesë interesante nëpërmjet shijes së bizhuterit të Jim Beam (website). Përzierja e kanellë-mjaltit është një kënaqësi, megjithëse ky profil është shumë i njëanshëm, duke rezultuar në atë që do të ishte një pije shumë e ëmbël dhe kjo është ajo ku përzierja e thartuar luan një rol jetësor. Duke shtuar këtë salcë ëmbël, bilanci i pijeve është i përsosur dhe një koktej i madh është i lindur.
Një çift shënimesh mbi recetë ... Për ta bërë kosin e freskët kosi, përdorni këtë recetë përzierje të përzier dhe hidhni gëlqere. Kur është fjala për zgjedhjen e qelqit, kjo pije mund të shërbehet ose deri në një xhami koktej ose në një gotë collins, në të cilin rast unë do të rekomandojë shtuar një akull të vogël. Sido që të jetë, është një pije e këndshme.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 pjesë
- Pinnacle® Cinnabon® Vodka
- 1 pjesë Jim Beam® Honey Bourbon
- 2 pjesë kosi të freskëta limoni
Si ta Bëni
- Shkundni të gjithë përbërësit me akull dhe tendosje në një koktej të ftohtë ose qelqi kolinesh .
Recetë mirësjellje: Pinnacle Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 141 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 3 mg |
| karbohidratet | 22 g |
| Fibër diete | 3 g |
| proteinë | 1 g |