Kjo rub është "shanset më të mira" për të pirë duhan një grup të madh të brinjëve. Ky fshij i këndshëm do të shtojë shumë aromë pa e zvogëluar shijen natyrale të mishit.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1/3 filxhan / 80 ml paprike
- 3 lugë / 45 ml mustardë të thatë
- 3 lugë / 45 ml qepë pluhur
- 2 lugë / 30 ml tokë basil
- 1 lugë gjelle / 15 ml piper i zi
- 1 lugë gjelle / 15 ml kripë
- 2 lugë çaji / 10 ml hudhër pluhur
- 2 teaspoons / 10 ml piper i kuq (1 lugë gjelle / 15 ml nëse doni të nxehtë)
Si ta Bëni
1. Kombinoni të gjithë përbërësit. Shitore në një enë hermetike. Përzierja do të zgjasë deri në 6 muaj në një vend të ftohtë dhe të thatë.
2. Kur aplikohet në brinjë, mbulo mirë dhe masazhoni në mish. Nëse dëshironi të bëni një fërkim të ëmbël, shtoni 2 lugë / 30 ml sheqer kafe .
3. Aplikoni fshij në mënyrë të barabartë mbi brinjët. Rregulli i përgjithshëm është ajo që shkopinj është sasia e përsosur.
Përdoreni këtë rub për:
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 16 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 629 mg |
| karbohidratet | 3 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 1 g |