Magic Zi është një koktej mërzitur që përmban vodka e zezë dhe është hartuar për pamjen drithëruese, megjithëse shija është shumë e mirë.
Është një recetë e lehtë që krijon një koktej të errëta me sasi të errëta me ëmbëlsinë e grenadines, ashtu si një tempull Shirley me thumba të mprehta. Për vodkën e zezë, ju keni dy opsione: përdorni Blavod , ose bëni vetë . Kjo e bën koktej të përsosur themed për një parti Halloween kur doni të shpejt të shërbyer një turmë diçka të gjatë dhe freskuese.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 ounces
- vodka e zezë
- 1/2 ons
- karafi
- 8 .5 ounces
- lëng limoni (më shumë ose më pak sipas nevojës për të mbushur xhamin)
- Garniturë:
- maraschino qershi per garnituren
Si ta Bëni
- Hidh vodka dhe grenadine në një xhami të mbushur me akull.
- Mbush me sodë.
- Dekoroj me një qershi.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 189 |
| Fat i shëndoshë | 0 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 6 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 2 g |
| proteinë | 0 g |