Për një pije frutash dhe freskuese lowball , dardha toskan është një zgjedhje e përkryer.
Vodka e dardhe e Grey Goose (La Poire) ndizet me kënaqësi me limoncello limon limon, likeri xhenxhefil dhe lëng portokalli. Lëkura e gjetheve dhe garnitura e dardha janë një prekje përfundimtare që shton freski dhe ngjyra që dallon pijen e verdhë të ndritshme për një ekran të thjeshtë dhe elegante.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounces
- Grey Goose La Poire Vodka
- 3/4 ons
- limoncello
- 3/4 ons xhenxhefil liker
- 1/2 ons
- shurup i thjeshtë
- 1 ons
- lëng portokalli
- garniturë:
- gjethe menteje
- Dekoroj: dardha të thata
Si ta Bëni
- Hidhini të gjitha përbërësit në një shaker koktej të mbushur me akull.
- Shake fuqishëm derisa jashtë shaker është mbuluar me brymë dhe beaded me djersë.
- Zgarë në një xhami të modës së vjetër të mbushur me sheqer dhe të mbushur me akull grimcuar.
- Garnizoni me gjethe nenexhik dhe dardha të thata.
Recetë mirësjellje: Grey Goose Vodka
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 238 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 23 mg |
| karbohidratet | 26 g |
| Fibër diete | 6 g |
| proteinë | 9 g |