Peartini është një koktej i thjeshtë dhe i ëmbël që kombinon aromën e dardhë me një nuancë të vogël. Shurupi me erëza përdor erëza klasike të dimrit si karafil, kanellë, allspice, arrëmyshk, vanilje dhe portokalli dhe kafe sheqer për ëmbëlsuesin, duke e bërë këtë një pije të madhe për të shijuar gjatë gjithë festave. Nëse ju pëlqen, përdorni një shurup të pastër dhe të shijoni pije gjatë gjithë vitit.
Ka një numër të madh vodka të dendur në dispozicion tani - Gray Goose La Poire është një preferuar për këtë koktej. Ju gjithashtu mund të futni vodka tuaj kur fruti është në sezonin.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 1 1/2 ounce vodka dardhe
- 3/4 ons
- liker amareto
- 1/2 ons
- shurup thjeshtë spiced
- 1/4 ons lëng limoni
- Fetë e dardhë për garniturë
Si ta Bëni
- Vendosni të gjithë përbërësit në një shaker kokteje të mbushur me akull.
- Shake fuqishëm derisa jashtë shaker është mbuluar me brymë dhe beaded me djersë.
- Shtrëngoni në një gotë kokteji .
- Dekoroj me një fetë krunde.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 271 |
| Fat i shëndoshë | 2 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 483 mg |
| karbohidratet | 58 g |
| Fibër diete | 9 g |
| proteinë | 3 g |