Kjo është një prej atyre recetave të "Cool Whip Jello" që e bëjnë një shtesë të madhe për çdo festë apo mbledhje të qenies. Bëni këtë recetë Jello për Falënderimet, Pashkët dhe Krishtlindjet. Garnizoni me krem.
Çfarë do t'ju nevojitet
- 9 ounces mjedër Jello
- 4 gota uji (valë)
- Një 11 1/2 ons kontejner ngrirë lëng boronicë
- Një enë prej 9 ons ngrirë rrahur klasës së parë (të tilla si Best Whip, shkrirë)
Si ta Bëni
- Shpërndani Jello në ujë të valë . Shtoni koncentrat të ngrira të lëngut të boronicës. Llokoçis derisa lëng boronicë të shpërbëhet.
- Ftoheni 1 deri 2 orë, derisa përzierja të jetë e trashë, por jo e vendosur.
- Me një mikser elektrik, mundi në Cool Whip derisa të kombinoni mirë. Kalimi në një tas mjaft të qelqtë. Ftohuni 4-24 orë, deri sa të vendosni. Garniturë me krem whipped, nëse dëshironi.
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 110 |
| Fat i shëndoshë | 4 g |
| Fat i ngopur | 3 g |
| Fat i pangopur | 1 g |
| kolesteroli | 7 mg |
| sodium | 38 mg |
| karbohidratet | 17 g |
| Fibër diete | 1 g |
| proteinë | 2 g |