Ky recetë e fuqishme e gjelbërt me pije të gjelbër është plot me zarzavate të mëlçisë dhe është e garantuar që t'ju japë një nxitës të këndshëm të energjisë dhe për të ndihmuar në lëvizjen e një sistemi të ngadaltë të tretjes. Banana është një shtesë opsionale për ata që nuk mund të bëjnë mirë me një aromë të gjelbër të fuqishme, pasi "zbut" intensitetin e saj. Sigurohuni që të gjithë përbërësit tuaj janë organikë ju lutem!
Çfarë do t'ju nevojitet
- 6 zarzavate luleradhiqe, copëtuar (rreth 1 filxhan)
- 4 gjethe kale, rrjedh i hequr dhe copetuar (rreth 2 ½ filxhane)
- 1 Meyer ose limon organik, peeled dhe feta në 1 "chunks
- 1 banane e vogël (opsionale) e mbuluar dhe thyer në copa 1 "
- 1 Fuji mollë, prerë në 1 "chunks
- 1 lugë çaji xhenxhefil i integruar (opsionale)
- 2 gota Uji i filtruar
Si ta Bëni
Vendosni të gjithë përbërësit, së bashku me 2 gota ujë, në kazanin e një blender (blenderë të fuqishëm si Vita-mix janë ideale për këto pije). Përzier me shpejtësi të lartë për 1-2 minuta deri në një shumë të qetë. Shtoni më shumë ujë sipas dëshirës për të arritur një qëndrueshmëri të shijshme.Shërben 2
Copyright 2010 nga Jen Hoy
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 225 |
| Fat i shëndoshë | 1 g |
| Fat i ngopur | 0 g |
| Fat i pangopur | 0 g |
| kolesteroli | 0 mg |
| sodium | 62 mg |
| karbohidratet | 57 g |
| Fibër diete | 10 g |
| proteinë | 5 g |