Nëse mendoni se ky është një emër i çuditshëm për një pije, ju nuk mund të jeni vetëm! Arsyeja pse e quajtëm atë (ne ishim duke konsideruar Connaught Place Coffee Cold) është se kjo është ajo ku na thuhet se ka origjinën. Për të gjithë, është emri i bukur që do të mendonit se ishte e vështirë për të bërë. Ju nuk mund të jeni më larg nga fakti. Kafe e Ftohtë në stilin e Delhi merr të gjitha dy minuta për t'u përgatitur! Gëzojnë ...
Çfarë do t'ju nevojitet
- 2 gota të ngrira qumësht të plotë krem / qumësht të plotë
- 2 tsp.
- kafe të menjëhershme të zgjedhjes suaj
- Sheqeri për shije
- 1/2 akulli grimcuar xhami
Si ta Bëni
- Vendosini të gjithë përbërësit së bashku në një blender dhe lëvizni deri sa të përziejnë mirë.
- Hidhni në gota të larta me brymë, shtoni një kashtë dhe shërbejeni!
| Udhëzimet ushqyese (për shërbim) | |
|---|---|
| kalorive | 321 |
| Fat i shëndoshë | 12 g |
| Fat i ngopur | 5 g |
| Fat i pangopur | 4 g |
| kolesteroli | 26 mg |
| sodium | 136 mg |
| karbohidratet | 33 g |
| Fibër diete | 13 g |
| proteinë | 28 g |